Hidrosėja

Dirvožemio paruošimas hidrosėjos darbams, toksai pat kaip ir sėjant sėklas. Skiriasi tiktai pats sėklos įterpimas į dirvožemį. Šiuo atveju naudojamas specialus hidrosėjos aparatas. Specialioje talpoje, vandenyje, sumaišomas celiuliozės mulčas, priedas sugeriantis vandenį ir vėliau po truputį drėkinantis šaknis, dažai, rūgštingumo reguliatorius, klijai, trąšos, sėklos ir jeigu reikia tvirtinantys plaušeliai. Visi naudojami priedai yra organiniai, atlieka savo funkcijas ir vejai susiformavus suyra. Išmaišyta masė, siurblio pagalba išpurškiama ant paruošto dirvožemio. Ji išpurškiama tolygiai, po visą plotą. Veikiama specialių klijų, išpurkšta masė greitai paviršiuje suformuoja plėvelę, kuri neleidžia vėjui ar lietaus vandeniui išnešioti sėklų. Jos taip ir lieka tolygiai pasiskleidusios. Mulčas kartu su drėgmės sorbentu sudaro sėkloms palankią terpę ir šios greitai sudygsta. Tai puikus būdas išvengti sėklų išpustymo, išplovimo bei išlyginto dirvožemio erozijos. Šis sėjimo būdas nepamainomas želdinant ne tiktai lygias vejas bet ir šlaitus ar didelius vejų plotus. Tokiose vietose, lyjant lietui, susidaro dideli nutekančio vandens upeliai o susidariusi plėvelė, laiko sėklas savo vietoje ir neleidžia plauti juodžemio. Susidariusi plėvelė išlieka, kol sėklos suleidžia šaknis o vėliau suyra ir supūna, tapdama papildoma trąša vejai.

Šis būdas taip pat leidžia sėti veją ir vėlų rudenį, kuomet „tradiciniam“ sėjimui jau per vėlu. Visoms vejos sėkloms nespėjus sudygti iki šalnų, susiformavusios plėvelė ir toliau atlieka savo funkcijas, laikydama sėklas vietoje. Kaip žinia visi puvimo procesai žemoje temperatūroje sustoja. Tokiu būdu ir plėvelė laiko sėklas vietoje iki pavasario, kuomet jos toliau gali dygti.

Šis būdas buvo išrastas siekiant apželdinti uždaromus sąvartynus, tačiau taip gerai pasiteisino, kad jį ėmė naudoti želdinant pakeles bei įrenginėjant vejas sklypuose. Hidrosėja naudojama užsėti didesnius plotus, kurių labai kruopščiai sėjai galime ir neruošti. Be to tai puikus būdas atnaujinti seną, suvargusią veją, jeigu nenorime įsivelti į žemės darbus. Tiesiog į mišinį dedame atsėjimui tinkamas žolių sėklas ir purškiame ant išplikusios vejos.