Ruloninė veja ir jos klojimas

Ruloninė veja, tai gyva, natūrali veja, sėjama bei auginama specializuotame ūkyje, skirta persodinti. Veja čia sėjama į tinkamai paruoštą dirvožemį, auginama ir prižiūrima kvalifikuotų specialistų, naudojančių tinkamą bei našią techniką. Todėl ruloninė veja savo kokybe dažniausiai smarkiai lenkia vejas, įrengtas kitur, neaiškios kilmės grunte bei naudojant neišbandytus vejų sėklų mišinius. Rulonine, ji vadinama todėl, kad ruošiant užaugintos vejos velėną transportavimui pas klientą, ji dažniausiai suvyniojama į rulonus. Nors tai nėra privaloma. Veja gali būti lenkiama ar kitaip ruošiama pervežimui.

Egzistuoja du populiariausi ruloninės vejos auginimo būdai: sėjant natūraliame grunte ir sėjant į specialų substratą, paskleistą ant plėvelės.

Natūraliame grunte auginama veja sėjama į gerai paruoštą ir praturtintą dirvožemį. Auginant ji šienaujama ir apsaugoma nuo ligų bei piktžolių. Užauginta iki tinkamos persodinimui kondicijos, veja išpjaunama specialaus pjovimo padargo horizontaliu peiliu, 2-3 cm gylyje nuo dirvožemio paviršiaus ir ruošiama transportavimui. Šiam auginimo būdui nereikalingas specialiai paruoštas laukas, tačiau jo minusai yra tie, kad veja bręsta gana ilgai o vejos išpjovimo metu pažeidžiamos giliau įaugusios vejos šaknys ir veja patiria stresą. Persodinus ji gali pradėti ruduoti, tačiau, jeigu persodinta buvo tinkamai ir pakankamai greitai, po kurio laiko atsistato.

Veja, auginama substrate ant plėvelės užauga ir susiformuoja greičiau. Taip yra todėl, kad ji auginama specialiai ruošiamame substrate, kuriame nėra piktžolių sėklų ir augančiai vejai nereikia su jomis konkuruoti bei dalintis maistinėmis medžiagomis. Reikia naudoti žymiai mažiau herbicidų. Vejos šaknys auga ne gilyn į gruntą, o susiraizgo į šonus, taip suformuodamos tvirtą pagrindą, leidžiantį persodinti veją, nepažeidžiant šaknyno. Substrato struktūra parenkama tinkamiausia vejai vystytis. O svarbiausias skirtumas, kad taip užaugusi veja yra ženkliai kokybiškesnė ir gražiau atrodanti, negu auginta natūraliame grunte. Būtent todėl, mūsų ruloninei vejai auginti ir buvo pasirinkta ši technologija.

Ruloninės vejos klojimas

Grunto paruošimui ruloninės vejos klojimui iš esmės taikomi tie patys principai, kaip ir seklų sėjimo atveju. Tačiau kadangi ruloninė veja atvežama su 2-3 cm derlingo grunto sluoksniu, ruošiant klojimo vietą reikia numatyti minėtą aukščio skirtumą. Ruloninė veją atsivežti į sklypą reikia po to, kai bus paruošta vieta jai kloti. Nepatartina atvežtą ruloninę veją laikyti ant padėklų daugiau kaip parą. Gali nukentėti jos kokybė.

Ruloninės vejos klojimas – pakankamai paprastas, ypatingų žinių ar sugebėjimų nereikalaujantis darbas. Tokį darbą pilnai galima pasidaryti pačiam ar su pagalbininkais. Mielai konsultuojame visus, turinčius klausimų dėl ruloninės vejos ar jos klojimo tel. 8 686 86821.

Paklojus ruloninę veją, reikia iš po jos pašalinti susidariusias oro kišenes. Tuo tikslu paklota veja privoluojama ir palaistoma. Naujai paklota veja šaknimis prie grunto pradeda kabintis maždaug po savaitės. Todėl iki to laiko, atsiradusius trūkumus nesunkiai galima pataisyti. Vaikščioti tokia veja galima praktiškai iš karto, tačiau pirmąją savaitę, reiktu būti atidesniems, kad paklotų vejos juostų nepajudinti į šonus.

Klojant rulonus, savo sklype žalią veja gaunate iš karto. Nereikia laukti ir spėlioti kokia ji bus, nereikia bijoti lietaus ar vėjo. Jau sudygusi veja lengvai nukonkuruos piktžoles. Žinoma ruloninė veja kainuoja papildomai, tačiau ji suteikia neabejotinų pranašumų tiek laiko tiek ir garantuotos kokybės atžvilgiu. Tai puikus būdas apželdinti šlaitus, sustabdant jų eroziją. Ruloninė veja taip pat yra naudojama želdinant kapus, nedidelius intarpus tarp trinkelių, balkonus, terasas ir pan.

Ruloninė veja, be viso to, suteikia puikias galimybes renginių organizatoriams, tapdama nuostabiu akcentu interjere.

Mes patys auginame ruloninę veją. Ją parduodame želdintojams bei klientams, nusprendusiems pasikloti patiems. Taip pat teikiame visas, su ruloninės vejos pristatymu ar klojimu susijusias paslaugas.